Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi wraz z Zespołem Modlnicanie oraz Stowarzyszeniem Teatr Regionalny serdecznie zaprasza starszych i samotnych mieszkańców naszej Gminy, na wspólne Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w niedzielę 21 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Modlnicy o godz. 15-tej.

W programie przewidujemy występ Zespołu Modlnicanie, poczęstunek oraz wspólne kolędowanie.

Wszystkie osoby chętne do udziału w Spotkaniu Wigilijnym, ze względów organizacyjnych proszone są zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 419 00 35 lub 419 11 01, do dn. 17.12.2014 r.

Dla uczestników zapewniamy transport autokarowy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza seniorów z terenu naszej gminy na cykl bezpłatnych warsztatów rękodzielniczych z haftu i które odbędą się 2, 3, 4 kwietnia br. w godzinach popołudniowych w Czajowicach.

Warsztaty prowadzone przez Panią Marię Suwałę - mistrzynię hafciarstwa i koronkarstwa wyposażą uczestników w podstawową wiedzę i umiejętności, które umożliwią im dalsze samodzielne doskonalenie się.

Zapisy dla wszystkich seniorów chętnych do udziału w warsztatach przyjmowane są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi telefonicznie pod nr 12 419 11 01, 12 419 04 40 lub 608633576 do dnia 25 marca br.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z naszej gminy na koncert edukacyjny Capella Cracoviensis Przedwiośnie 2014, który odbędzie się w dniu 26 marca 2014 r. o godz. 11.00 w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie.

Cena biletu wstępu – 5 zł.

Zapewniamy transport dla uczestników koncertu. Zapisy dla wszystkich seniorów chętnych do udziału w koncercie przyjmowane są osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, Szyce 65, lub telefonicznie pod nr 419 11 01 lub 419 04 40, w godzinach 8.00 do 16.00 do dnia 20 marca br.

Liczba miejsc ograniczona.

1 czerwca w Ośrodku Kultury i Sportu było bardzo gwarno i wesoło.

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych milusińskich wiele atrakcji. Zorganizowaliśmy dla nich liczne konkursy i zabawy. Dzieci mogły miło spędzić czas na skakańcu i wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. W trakcie imprezy „objawiły” nam się liczne talenty taneczne i wokalne. Pani Joanna przeniosła dzieciaki w „bajkową” krainę malując ich buźki.

Dzieci musiały wykazać się również błyskotliwością pokonując zadania na wielkoformatowych grach planszowych. Nieodzownym elementem uczestniczenia w zabawie był talent plastyczny, którego dzieciom nie brakowało. Efektem końcowym naszych małych plastyków był gigantyczny – EKO pociąg. Dużą atrakcją były pokazy pierwszej pomocy i sprzętu ratowniczego przygotowane przez OSP Biały Kościół.

Współorganizatorami imprezy był GOKIS, GOPS, OSP BIAŁY KOŚCIÓŁ, URZĄD GMINY WIELKA WIEŚ oraz STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BĘDKOWICKIEJ „SOKOLICA”
Impreza była współfinansowana w ramach projektu systemowego realizowanego przez GOPS w Wielkiej Wsi " Gmina Wielka wieś i Skała szansą dla wszystkich" ze środków Uni Europejskiej.

Galeria zdjęć z Dnia Dziecka

W dniu 17 maja br. trzyosobowa delegacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi oraz troje przedstawicieli mieszkańców naszej Gminy, wzięła udział w debacie pn. „Ważne sprawy polskich rodzin”, zorganizowanej przy współpracy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele lokalnych społeczności, dobrani tak, aby reprezentować wszystkie grupy wiekowe i społeczne, ze szczególnym uwzględnieniem osób wychowujących małe dzieci. Najważniejszym gościem, a zarazem uczestnikiem debaty, która odbyła się w Nowym Sączu, był Prezydent RP – Bronisław Komorowski.

W związku z realizacją w 2012 roku projektu systemowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zapraszamy do współpracy:

 

SPECJALISTĘ W ZAKRESIE

SUPERWIZJI INDYWIDUALNYCH

Warunki współpracy:

  1. Umowa zlecenie (90 godzin).

 

Wymagane kwalifikacje:

  1. Wykształcenie wyższe magisterskie.
  2. Min. 2 letnie doświadczenie w zakresie realizacji superwizji indywidualnych i grupowych.
  3. Udokumentowane min. 6 miesięczne doświadczenie w realizacji superwizji z zakresu pomocy społecznej.

 

Wymagania dodatkowe:

  1. Osoba nie karana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo.
  2. Osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystająca z pełni praw publicznych.
  3. Dobra organizacja pracy.

 

Z myślą o ofiarach przestępstw w ośrodkach pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem pełnić będą dyżury: prawnik, psycholog, pracownik socjalny i policjant od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00, a w sobotę od 10.00 do 13.00. Każda osoba potrzebująca pomocy może też zwrócić się bezpośrednio do jednostki policji.

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem 30-106 Kraków, ul. Komorowskiego 12 tel. 12 421 22 88.

Każda osoba potrzebująca pomocy z terenu gminy Zielonki, Wielka Wieś i Michałowice może też zwrócić się bezpośrednio do jednostki policji, gdzie pełnione są dyżury od poniedziałku do piątku od 7:30 do 21:00
Komisariat Policji w Zielonkach 32-087 Zielonki, ul. Krakowskie Przedmieście 110 tel. 012-285-01-07
3003_Tydzien_Pomocy_Ofiarom_Przestepstw_2012_big.jpg

W dniu 10 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy odbyła się Impreza Mikołajowa dla dzieci z terenu naszej gminy, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. W świątecznie przystrojonej sali zebrało się około 60 dzieci wraz z rodzicami, organizatorzy, artyści i wolontariusze. W spotkaniu wzięli także udział wójt Tadeusz Wójtowicz oraz jego zastępca Krzysztof Wołos.

W pierwszej części spotkania dzieci świetnie się bawiły aktywnie uczestnicząc w specjalnie dla nich przygotowanym przedstawieniu pt. „Właśnie leci show dla dzieci…” wykonanym przez aktorów z impresariatu artystycznego „TEART”, realizowanym w ramach programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Największą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją była jednak wizyta Świętego Mikołaja, który przywiózł ze sobą prezenty dla wszystkich obecnych dzieci – paczki pełne słodyczy, kredek, farbek itp. W zamian za otrzymane upominki dzieci mogły zaśpiewać Mikołajowi piosenki lub zarecytować krótkie wierszyki.

W ostatniej części imprezy specjalnie zaproszone panie animatorki malowały dzieciom buzie, oraz wspólnie z dziećmi przygotowywały rozmaite ozdoby świąteczne i prześliczne kartki bożonarodzeniowe. Dodatkowo, w ramach poczęstunku dla dzieci, przygotowano również przepyszne babeczki, tartoletki i owoce.