Przypominamy o wydarzeniu, na które zaprasza Jurajska Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Homini et Terrae (łac. „Człowiekowi i ziemi”) oraz Stowarzyszenie Dolina Rudawy.  „Krakowski Ziemniak 2018” odbędzie się w dniu 6 października br. w godzinach 12.00-18.00, na terenie Błoń Zabierzowskich zlokalizowanych w Zabierzowie.

Wezmą w nim udział mieszkańcy Krakowa oraz gmin podkrakowskich. Będzie miał on charakter otwartej dla wszystkich fiesty etnograficzno-kulinarno-ekologicznej, podczas której będzie można degustować kilkanaście potraw regionalnych z ziemniaka, serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i Kluby Seniora, zapoznać się z dawnym tradycyjnym rzemiosłem, oglądnąć pokazy związane z produkcją żywności, a także wziąć udział w grach i zabawach dla dzieci, których tłem będzie tytułowy ziemniak. Wszystkie potrawy serwowane będą darmowo. Imprezie towarzyszyć będzie festiwal piosenek w wykonaniu klubów seniora, pokazy skuteczności jednostek OSP i I Zlot Miłośników Ciągników. Podczas fiesty chcemy także, kontynuując rozpoczętą przez nasze stowarzyszenie kampanię „Smog nasz codzienny – zabija powoli”, uświadamiać mieszkańców Krakowa i podkrakowskich wsi o zagrożeniu płynącym z zanieczyszczanego powietrza.

SENIORÓW Z TERENU GMINY WIELKA WIES ZAINTERESOWANYCH WYJAZDEM PROSIMY O KONTAKT Z GOPS: 798802911. W związku z koniecznością dogrania wyjazdu zapisy przyjmujemy tylko do 3 października do godz.15:30. ZAPRASZAMY