„Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli…” – Albert Schweitzer

W dniu 10 maja b.r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi  zorganizował pierwsze gminne „Targi Dobra” w ramach projektu Senior(i)ady. Projekt skierowany jest nie tylko do seniorów i osób niepełnosprawnych, ale też do całej społeczności naszej Gminy. Pomysłodawczynią imprezy była Małgorzata Heród – Koordynator z ramienia GOPS. Ideą spotkania było pokazanie dobra, które jest w nas i wokół nas. Dobra, które można rozdawać i radośnie przyjmować…

 

Pomysł zorganizowania Targów spotkał się z dużym poparciem społecznym a my korzystając z okazji wszystkim chcemy bardzo serdecznie podziękowaćJ

Dziękujemy:

 1. Szkole Podstawowej z Wielkiej Wsi, która udostępniła salę i zapewniła kawę, herbatę, napoje oraz słodkości. Za kabaretowy występ uczniów tej szkoły.
 2. Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi „Uśmiech Dziecka”, które prezentowało kompozycje roślinne w szkle, stroiki oraz dekoracje wykonane przez rodziców.
 3. Stowarzyszeniu „Być szczęśliwym”, które zorganizowało dzieciom malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów,  brokatowe tatuaże, zdrowe sorbety, lemoniadę oraz zaprosiło Minionka.
 4. Klubowi Seniora z Wielkiej Wsi za występ oraz słodki poczęstunek dla firm prezentujących się na targach.
 5. Zespołowi „Wielkowsianki” za występ oraz wielkie kosze owoców.
 6. Panu Jarkowi z Janeckiemu  z GOKIS-u za nagłośnienie imprezy.

targidobra1

Podczas targów zachwycaliśmy się dobrami prezentowanymi na poszczególnych stoiskach:

 • Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Tęcza" z Krakowa zaprezentowało wspaniałe rękodzieła wykonane przez osoby niepełnosprawne.
 • Pani Bernarda Skóra -mieszkanka naszej gminy przyjechała z własnoręcznie uszytymi: obrusami, maskotkami i fartuszkami kuchennymi.
 • Pani Urszula Piwowar- mieszkanka naszej gminy zaprezentowała własnoręcznie robione torebki, stroiki, ozdoby.
 • Pani Jadwiga Węgorek- koronczarka z Krakowa zaprezentowała wykonane przez siebie piękne koronkowe i haftowane serwetki, bieżniki, ozdoby. Osoby chętne mogły zobaczyć, jak wygląda wykonywanie koronek
 • Rodzinna firma z okolic Proszowic Dukatki.pl zaprezentowała produkty ekologiczne tj. zioła, przyprawy, oleje, oliwy, bakalie mąki, kasze, ryże, cukry, ziarna, miody.
 • Pan Marcin Rojek mieszkaniec gminy Wielka Wieś prowadzący firmę Notick.pl prezentował aparaty wykrywające kleszcze u ludzi, uświadamiał o skali zachorowań na boreliozę.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych dał możliwość bezpłatnego założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Warta prezentowało ofertę ubezpieczeniową oraz niedawno otwarty punkt znajdujący się w budynku Gminy.
 • Duolife zaprezentowało produkty pomagające na różne choroby i schorzenia. Na stanowisku można było skosztować napoju z chlorofilu.
 • Lavendziarnia Stoki 6- wystawiła naturalne kosmetyki (m.in. kremy, oliwki, peeling, mydła, ocet), czekoladę z lawendą, napój naturalny lawendzianka oraz naturalny środek czyszczący.
 • Wytwórnia wędlin ALDOZ z Giebułtowa częstowała wszystkich gości wędlinami, przygotowywała poczęstunek z grilla.
 • Winnica Zagardle z miejscowości Szczodkowice prezentowała swoje wina, wyroby oraz zachęcała do organizacji eventów.
 • Winnica Cuda Wianki ze Smardzowic prowadziła degustację win, reklamowała ofertę agroturystyczną oraz zwiedzanie winnic.
 • Winnica Słońce i Wiatr- rodzinna firma z miejscowości Świńczów prezentowała swoje wina.
 • Spiżarnia we Młynie z Prądnika Korzkiewskiego prezentowała swoje wina, przetwory, mydła oraz ofertę agroturystyczną.
 • Natur Day- prezentowała suplementy diety, ekstrakty roślinne. Rozdawano zaproszenia na konsultacje  z lekarzem.
 • Firma Arbonne- prezentowała kosmetyki amerykańskie bezglutenowe do twarzy i ciała, produkty do makijażu, reklamowała organizację domowego Spa dla grup.

Więcej informacji oraz dane kontaktowe do osób/ firm prezentujących się na targach można uzyskać  w GOPS.

Dziękujemy za obecność, atmosferę pełną ciepła i przyjaźni, za otwarte serca! Do zobaczenia za rok!

Targi Dobra
Targi Dobra Targi Dobra
Targi Dobra
Targi Dobra Targi Dobra
Targi Dobra
Targi Dobra Targi Dobra
Targi Dobra
Targi Dobra Targi Dobra
Targi Dobra
Targi Dobra Targi Dobra
Targi Dobra
Targi Dobra Targi Dobra