W dniach 9 i 10 października br. w Zespole – Szkolno  - Przedszkolnym w Modlnicy oraz Szkole Podstawowej w Bęble zorganizowano warsztaty profilaktyczne „Drużyna Mistrzów”, które były skierowane do uczniów klas VI-VIII. Powyższe wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy.

Warsztaty rozpoczął Pan Robert Bretner z wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, prywatnie trener karate, który wprowadził uczniów w tematykę substancji psychoaktywnych. Opowiedział wiele ciekawych historii z życia zawodowego związanego z młodymi osobami, które zażywały środki psychoaktywne. Przedstawił konsekwencje prawne, zdrowotne i społeczne zażywania środków psychoaktywnych. Motywował i zachęcał do poszukiwania i rozwijania własnych pasji.

W drugiej części wystąpiła „Drużna Mistrzów” w składzie Roman Lachowolski ps. „Bosski“- raper, prezes fundacji, propagatora sportu i wartości patriotycznych oraz Marcin Molsa zawodnik Muay Thai. Drużyna Mistrzów poprzez muzykę hip –hop oraz sport promowała pozytywne postawy, pasje, życie bez nałogów wśród młodzieży. Roman Lachowolski w formie interaktywnej opowiadał uczniom o swoim życiu i drodze na szczyt. Dzielił się własnymi doświadczeniami, promował rozwój osobisty, pasję oraz motywował do osiągnięcia sukcesu bez nałogów i uzależnień. Podkreślił, że „Jego misją jest przeciwdziałanie różnego typu uzależnieniom, na które narażeni są młodzi ludzie”. W trakcie warsztatów uczniowie mieli przyjemność posłuchać koncertu hip-hopowego połączonego z tematycznymi utworami.

IMG 20191010 091015

IMG 20191010 095820