Krakowskie Stowarzyszenie Terapeutów Uzależnień uruchamia od  dnia 17. 08.2020r  w ramach projektu "Wzmacnianie więzi- przeciwdziałanie uzależnieniu" współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Punkt Konsultacyjny oraz grupę weekendową  dla rodziców.

 

Porady w ramach Punktu Konsultacyjnego skierowane są do:

  • rodziców, którzy są zaniepokojeni podejmowaniem przez dzieci ryzykownych zachowań związanych z używaniem środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze), a także podejmujących zachowania w obszarze nałogowego korzystania z nowoczesnych technologii (Internet/ komputer);
  • dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat, którzy podejmują zachowania ryzykowne związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, a także korzystających z nowoczesnych technologii ( Internet/ komputer) w sposób nałogowy.

Grupa weekendowa skierowana jest do rodziców, których dzieci w sposób ryzykowany sięgają po  różne środki psychoaktywne. Grupa prowadzona będzie w formie wykładu i treningu umiejętności rodzicielskich w dwa kolejne weekendy po 4 godziny ( termin grupy podany zostanie na stronie www.kstu.pl oraz na facebooku Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień).

Punkt Konsultacyjny czynny jest w poniedziałki i wtorki w godz. 16 - 20  przy ul. Wójtowskiej 3, gabinet 31, I piętro. Rejestrację prowadzimy od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 pod nr telefonu 12 425 57 47 wew. 1 lub 505 163 624 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ( w sytuacji trudności z dodzwonieniem się do sekretariatu).

W ramach Punktu Konsultacyjnego istnieje możliwość do 10 konsultacji prowadzonych przez certyfikowanych specjalistów psychoterapii uzależnień, kształcących się także w psychoterapii systemowej.

Oferta skierowana jest do mieszkańców województwa małopolskiego. Istnieje możliwość korzystania z poradnictwa w formule zdalnej (telefonicznie albo przez skypa).W załączeniu przesyłamy ulotkę nt. Punktu Konsultacyjnego. Zapraszamy do kontaktu celem uzyskania dodatkowych informacji.