„Mój Sen” oddaje się niesieniu pomocy swoim Podopiecznym. Nie tylko finansowej czy psychologicznej,  ale także w organizacji specjalistycznej opieki medycznej, opieki wytchnieniowej, hipoterapii i wielu, wielu innych. Każdy Podopieczny zbiera 1,5%, a fundacja co roku drukuje ulotki i kalendarze, które pomagają w gromadzeniu niezbędnych środków. Kolportaż ulotek imiennych należy do rodziców dziecka - najlepiej znają swoje środowisko i wiedzą gdzie je rozpowszechniać. Nasi wolontariusze co roku rozprowadzają ulotki ogólne do biur rachunkowych i różnych firm, dzięki którym Podopieczni otrzymują tak potrzebną im pomoc. Mój Sen organizuje również projekty, na które stara  się o dotacje z Gminy Wielka Wieś, Powiatu Krakowskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, PCPR czy PFRON. Dodatkowo, kilka razy w roku organizowane są zbiórki celowe dla Podopiecznych.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z POMOCY?

Mieszkańcy gminy Wielka Wieś z orzeczoną niepełnosprawnością

Gdzie w razie potrzeby uzyskania pomocy można się zgłosić?

Najlepiej przez formularz kontaktowy na stroniewww.fundacjamojsen.pl lub zadzwonić pod numer telefonu Fundacji 664 424 243 i umówić się na spotkanie.

JAK WYGLĄDA DALSZA PROCEDURA?

Fundacja umawia się na spotkanie i gdy jest możliwość pomocy, podpisywana jest Umowa z Podopiecznym  lub Opiekunem Prawnym dziecka. Na początku współpracy, gdy jest nagląca potrzeba wsparcie płynie ze środków ogólnych – z celów statutowych. Gdy tylko na subkonto Podopiecznego wpływa 1,5% z podatku, można zaczynać kompleksowe działanie.

Czym jest grupa wsparcia dla rodziców osób niepełnosprawnych?

Są to zajęcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy w grupie. Zajęcia prowadzone są przez Stowarzyszenie Latarnia, Panią Annę Kucharską  przy ul. Krakowskiej 53, Wielka Wieś (1 piętro)  w co drugą środę miesiąca w godzinach od 9-11. Na takie spotkania może przyjść każdy bez konieczności wcześniejszego zapisywania się.

Małgorzata Lewandowska, Fundacja „Mój Sen”